Академик не успя и при третото си гостуване

Свищовският Академик крушира и при третото си гостуване през сезона. „Студентите“ допуснаха неприятна загуба като гост на Партизан /Червен бряг/ с 1:3.

До почивката Академик губеше с 1-0 след гол с глава от ъглов удар на Станислав Антонов. През второто полувреме Академик отвори своята игра и опита по-офанзивно поведение. Това от своя страна доведе до празни пространства в наказателното поле на свищовлии, от които домакините се възползваха. Последователното те покачиха първо на 2-0, а след това резултатът стана класически в тяхна полза. Все пак гостите съумяха да отбележат почетно попадение в срещата. То бе дело на Преслав Петков.

След загубага в Червен бряг Академик остава на 11-то място в класирането на шампионата с актив от шест точки. Те идват след две победи и четири загуби. „Студентите“ имат и мач по-малко от осаналите тимове.

В следващия кръг Академик приемат отбора на Павликени в регионално дерби на Търновска област.