Втора поредна домакинска победа за футболния Академик

Академик Свищов постигна втора домакинска победа през сезона. Тя дойде след драматичен и труден мач срещу гостуващия Пещера /Галата/, спечелен от „студентите“ с 4-2.  Мачът ще се характеризира с двуостра игра, като натискът на „свищовлии“ в заключителните 20 минути донесе триумфа.

Академик поведе в 20-ата минута с гол от точен удар от границата на малкото наказателно поле. Негов автор бе Сонер Хюсеин след пробив от дясно на Георги Йорданов. Няколко минути по-късно Атанас Георгиев от гостите изравни резултата. В ответната си атака след гола на Пещера „студентите“ пропуснаха отлична възможност да поведат отново, но ударът на Преслав Антонов срещна напречната греда. В 30-та минута късметът отново не бе на страната на Антонов след като негов гол бе отменен заради засада.

Второто полувреме започна отлично за Академик в 48-та минута. След центриране от ляво на Пламен Ангелов, Сонер Хюсеин с глава вкара второто си попадение в мача. В 70-та минута, след грешка в разиграването на Академик, играч на гости се откъсна сам срещу вратаря. Той бе фаулиран и главният съдия Михаел Павлов отсъди 11-метров наказателен удар. Атанас Георгиев от  гостите беше точен и върна паритета в двубоя. Минути преди това Преслав Антонов пропусна да покачи предимството на Академик като негов удар отново се срещна гредата.

15 минути преди края Академик също получи правото да изпълни дузпа. Тя бе реализирана от Иван Ганев. Десет минути по-късно свищовлии предрешиха мача след диагонален удар на Преслав Петков: 4-2.

Мачът бе наблюдаван от немалко хора от Галата, дошли да подкрепят тима след завръщането му в Трета лига. С тази победа Академик се изкачи до седмото място в класирането. В следващия пети кръг свищовлии гостуват на ФК Дреновец.

Състав на Академик /Свищов/ в мача срещу Пещера /Галата/:

Виктор Владимиров, Иван Ганев /к/, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров, Валентин Антонов, Момчил Тодоров, Mартин Колев, Радослав Батов, Преслав Антонов, Сонер Хюсеин.

Резерви: Денис Венциславов, Преслав Петков / на мястото на Г. Йорданов/, Димитър Костадинов, Димитър Велизаров, Ивайло Данаилов /вместо С. Хюсеин/, Михаил Ганев, Кристиан Аначков /на мястото на В. Габров/