Академик пропусна да разгроми Янтра /Полски Тръмбеш/

Академик /Свищов/ постигна класическа победа с 3-0 като домакин над Янтра /Полски Тръмбеш/. Това беше най-малкото, с което гостите се отърваха, след като Академик имаше тотален превес през целия мач. Финалният резултат бе оформен още до 35-тата минута, като многото пропуски на „студентите“ през второто полувреме костваха пълния разгром над гостите.

Маритн Колев с топовен шут с левия крак извън наказаталното даде аванс на Академик още през 20-тата минута. Същият покачи минути по-късно на 2-0 след грешка в стил „Лорис Кариус“ на вратаря на Янтра Стефан Петров. При удар от далече, вратарят изпусна топката и тя влетя в мрежата му. След извеждащ пас на Преслав Петков, останалият в Академик Сонер Хюсеин хладнокръвно заобиколи стража на гостите и оформи 3-0. Това се оказа и крайният резултат в срещата. До края тя ще се запомни единствено с игра пред вратата на Янтра и множество пропуснати от Академик голови възможности.

В 38-та минута при тежък удар лице в лице между вратаря на Янтра и Милен Петров, първият получи червен картон. Това наложи излизането на полевия играч Бужаранов от гостите и влизането в игра на втория страж на Янтра.

През второто полувреме наставникът на Академик Борислав Борисов направи трите си смени. Първо в 52-та минута на мястото на Преслав Петков влезе Преслав Антонов, който веднага получи шанс да се запише сред голмайсторите. Антонов обаче пропусна от чиста позиция. В 60-тата минута Кристиян Аначков замени Милен Петров. Десет минути по-късно Димитър Костадинов влезе вместо Момчил Тодоров. През средата на второто полувреме Сонер Хюсеин пропусна да вкара красив гол от ефектна задна ножица, но ударът му мина на метър над гредата.

Любопитен факт е, че в стартовата единадесеторка на Янтра (ПТ) бяха два добре познати за „свищовлии“ имена. Това са легендарния защитник Стефан Трайков, който миналия сезон бе играещ треньор на Академик. Другото познато име е на халфът Красен Каравелов.

Академик /Свищов/ игра в следния състав: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров, Милен Петров, Валентин Антонов, Момчил Тодоров, Сонер Хюсеин, Мартин Колев Преслав Петков.

Резерви:  Денис Венциславов, Иво Иванов, Кристиян Аначков, Димитър Костадинов, Димитър Велизаров, Михаил Ганев.